Menu

ODDZIAŁ ZIELONY

W oddziale pracują

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

mgr JOANNA GÓRECKA

Oligofrenopedagog

mgr EWA JUREWICZ-ZAKRETA

Woźna

BOGUSŁAWA NACZKE

Apel z okazji 11 listopada

10 listopada dzieci wystąpiły w uroczystym apelu z okazji Dnia Niepodległości. Występ odbył się w podniosłej, patriotycznej atmosferze, zaproszeni goście- Dyrekcja przedszkola, pedagog, logopeda, oraz oddział tęczowy wraz z nauczycielkami- ale przede wszystkim nauczycielki oddziału zielonego- byliśmy pod ogromnym wrażeniem występu dzieci, jesteśmy z nich naprawdę dumne, a Państwu serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniach- zapraszam do obejrzenia zdjęć z uroczystości w galerii.

29/11/2021

czytaj więcej

BOHATERON

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im pocztówki, kartki, laurki z życzeniami bądź listu. W listopadzie dzieci z naszego oddziału wzięły udział w zajęciach- zostały zapoznane z akcją BOHATERON, na wstępie odbyło się wprowadzenie do tematu wojny i Powstania Warszawskiego- wspólne wyjaśnienie pojęć konflikt, spór- a także jakie istnieją możliwości ich rozwiązywania konfliktów/ sporów. Dzieci wyrażały swoją wiedzę na temat pojęć takich jak wojna, Powstaniu Warszawskie. Po tym wstępie nastąpił seans "Niebajki o powstaniu warszawskim"- a następnie omówienie głownej postaci- bohatera. Dzieci wymieniały cechy bohatera, oraz bohaterów ze swojego otoczenia (często to Wy- drodzy rodzice :)). Na koniec zajęć wykonaliśmy kartki dla powstańców, które już zostały wysłane.

29/11/2021

czytaj więcej

Dzień dyni

29.10 obchodziliśmy Dzień dyni- dzieci poznały różne rodzaje dyń, ich zastosowanie, przygotowały wspólnie z nauczycielkami ciasto, wykonywały zadania ruchowe, matematyczne, kształtujące orientację przestrzenną, a także zostały super modelami na naszej "dyniowej farmie". Serdecznie dziękuję za współpracę i przyniesienie dyń, z których w kolejnych dniach robiliśmy też placki, ciasteczka i zupę dyniową.

29/11/2021

czytaj więcej

#Szkoła pamięta

29 października w ramach akcji #szkołapamięta, dzieci zapoznały się z postacią lokalnego bohatera- Józefa Hallera, wykonały papierowe znicze.

29/11/2021

czytaj więcej

Code week

Wzięliśmy udział w tegorocznej edycji Codeweek- dzieci z naszego oddziału w dniach 18.10-23.10 uczestniczyły w zabawach z kodowaniem o tematyce jesiennej. Bardzo im się spodobała zabawa z kodowaniem, i poradziły sobie naprawdę nieźle. Brawa!

29/11/2021

czytaj więcej

O Oddziale

My jesteśmy zielonymi smokami, zdolnymi dzieciakami! Co dzień rano się witamy, w sali miło czas spędzamy. Mamy wiele różnych zajęć- rozwijamy sprawność, pamięć, tu badamy, doświadczamy- rozwijamy skrzydła pod okiem naszej Pani. Każdy z nas jest tu potrzebny, każdy znaczy wiele, wszyscy siebie tu wspieramy- tak jak przyjaciele!