Zajęcia dodatkowe

Przedszkole dysponuje bogatym potencjałem twórczym nauczycieli. Wychodząc naprzeciw potrzebom i zainteresowaniom dzieci w przedszkolu organizowane są zajęcia dodatkowe:

Zajęcia dodatkowe

• ZAJĘCIA TANECZNE

• WARSZTATY MUZYCZNE

Zajęcia taneczne

Zajęcia Taneczne w naszym przedszkolu prowadzone są raz w tygodniu i głównym ich celem jest kształtowanie u dziecka wyczucia rytmu, wyobraźni twórczej, rozwijanie uzdolnień tanecznych oraz wrażliwości na piękno i wdzięk.

Taniec rozwija prawidłową postawę ciała, wspiera rozwój dziecka we wszystkich jego sferach. Poprzez taniec kształtujemy u dziecka pewność siebie

i poczucie własnej wartości. Uczymy współdziałania w grupie. Taniec rozwija zdolność ekspresji i improwizacji ruchowej, inwencję twórczą oraz kreatywność. Jednym słowem pobudza szeroko pojętą działalność artystyczną.

Zajęcia prowadzi

mgr Małgorzata Latańska

Warsztaty muzyczne

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Celem zajęć jest wprowadzenie dzieci w świat wartości estetycznych, rozwijanie poczucia rytmu i poruszania sie zgodnie z muzyką, doskonalenie umiejętności dzielenia sie wrażeniami z wysłuchanej muzyki. na zajęciach dzieci nabywają praktycznych umiejętnosci grania na instrumentach muzycznych i śpiewania.