O przedszkolu

Przedszkole pod Topolą w Rumi przy ulicy Leśnej 4 liczy sobie kilkadziesiąt lat. W obecnej odsłonie funkcjonuje od 1994 roku.

Placówka zajmuje duży, dwukondygnacyjny budynek i sukcesywnie zmienia swój wizerunek wewnętrzny i zewnętrzny. Sale są przestrzenne, słoneczne

i kolorowe, a ich wyposażenie dostosowane jest do wieku przebywających tam dzieci. Do każdej z nich przynależy łazienka dla dzieci i pomieszczenia pomocnicze. Każda grupa posiada własną szatnię. Duży ogród wokół budynku wyposażony jest w atrakcyjny sprzęt do zabaw na świeżym powietrzu,

a położony w pobliżu kompleks leśny to doskonałe miejsce do spacerów.

W przedszkolu niemal 175 dzieci uczęszcza do 7 grup oznaczonych kolorami - żółta, pomarańczowa, czerwona, niebieska, fioletowa, zielona i tęczowa. Członkami społeczności przedszkolnej są dzieci od 3 roku życia.

Uważamy, że każde dziecko ma prawo do pełnego dostępu do edukacji, bez względu na to, jaki prezentuje potencjał rozwojowy.

W naszych grupach razem uczą się i bawią dzieci zdrowe i wymagające specjalnego organizowania warunków nauki i zabawy. Uczymy tolerancji, wzajemnej akceptacji i zrozumienia.

W związku z tym praca w przedszkolu kieruje się określonymi priorytetami, których celem jest podmiotowość i dobro dziecka, jego wszechstronny rozwój i przygotowanie do podjęcia nauki w szkole. Współpraca z rodziną - zgodnie ze współczesną koncepcją wychowania i nauczania stanowi bazę wszystkich podejmowanych działań.

Dbając o wysoką jakość pracy przedszkola realizujemy wiele ogólnopolskich projektów promujących zdrowe i bezpieczne wychowanie dziecka oraz prowadzimy badania jakości pracy przedszkola poprzez działania ewaluacyjne i prowadzenie księgi jakości pracy przedszkola.